سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستی [خدا] برتر از ترس [از خدا [است . [امام صادق علیه السلام]
https://keramatzade.com

 

پوشش های بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم بندی می‌شود. پوشش‌‌های بیمه بدنه ،هر یک از پوشش‌‌های بیمه بدنه، دسته بندی‌های متفاوتی را به خود اختصاص داده‌اند. پوشش‌‌های بیمه بدنه ،هر فردی در طول سال ها رانندگی خود یک بار هم که شده با حوادث مختلفی رو‌به‌رو شده است. پوشش‌‌های بیمه بدنه ،این حادثه می‌تواند تصادف یا سرقت قطعات خودرو باشد.پوشش‌‌های بیمه بدنه ، اکنون سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید:” کدام یک از این موارد در بین پوشش‌‌های بیمه بدنه ، قرار می‌گیرند؟ کدام در گروه پوشش‌های اضافی بیمه بدنه جای دارند؟” اگر شما می‌خواهید به جواب این سوال‌ها و اطلاعات دست پیدا کنید، کافی است ادامه مطلب را دنبال کنید. از این رو تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 پوشش های بیمه بدنه چیست؟

قبل از اینکه به بررسی کلی پوشش‌‌های بیمه بدنه ، بپردازیم، بد نیست تا مفهوم پوشش‌‌های بیمه بدنه ، آشنایی پیدا کنید. پوشش‌های اصلی و الحاقی بیمه بدنه به خودروی آسیب دیده تعلق می‌یابد. این آسیب‌ها می‌توانند گستردگی بسیار زیادی را داشته باشند. بیمه بدنه هزینه‌های مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این پوشش‌ها در بین حوادث طبیعی قرار می‌گیرند که از آن ها می‌توان به گزینه‌هایی همچون زلزله، صاعقه و آتش سوزی اشاره کرد.

اگر زمانی که ماشین شما دزدیده و در همین حین دچار صدمه نیز شده باشد، در آن صورت بیمه بدنه اقدام به پرداخت هزینه‌های مربوطه می‌نماید. اگر شما نیز صاحب یک خودرو هستید، با پوشش‌های بیمه اتومبیل خود باید به طور کلی آشنایی داشته باشید که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چنانچه تصادفی رخ دهد، بیمه بدنه پوشش‌های زیر را به بیمه‌گزار ارائه می‌دهد:

قبل از ارائه پوشش‌‌های بیمه بدنه ، لازم است بدانید که این بیمه دارای دو نوع پوشش اصلی و فرعی‌ست. در زیر هریک از آن‌ها را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

 پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل چه مواردی می‌شوند؟


موارد مختلفی وجود دارند که در دسته بندی پوشش اصلی بیمه بدنه جای گرفته‌اند. به عنوان مثال، هنگامی که خودرو شما به سرقت رفته باشد و در حین نجات آن، خودرو صدمه دیده باشد، در آن صورت خودرو تحت پوشش اصلی قرار می‌گیرد. البته موارد دیگری نیز وجود دارند که از آن‌ها می توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 

 • حوادثی همچون آتش سوزی
 • برخورد صاعقه به وسیله نقلیه
 • ایجاد خسارت به چرخ ها و لاستیک‌های ماشین
 • انفجار

 پوشش‌‌های بیمه بدنه  خودرو چه مواردی را به خود اختصاص داده‌اند؟

پوشش‌‌های بیمه بدنه شامل چندین مورد گسترده در بخش پوشش‌های اضافی می‌شود. هر کدام از این پوشش‌ها اهمیت بالایی را دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 پوشش شکستن شیشه

شکست شیشه در بین پوشش‌‌های بیمه بدنه جای گرفته است. شکستن شیشه جزئی از خسارات فرعی به حساب می‌آید. از این رو برای اینکه بتوانید بخشی از این آسیب‌ها و هزینه‌ها را جبران کنید، می‌توانید از خدمات اضافی بیمه بدنه بهره ببرید. از این رو اگر به هر دلیلی با این مشکل مواجه شوید، نگرانی ای در رابطه با تامین این هزینه ها نداشته باشید.

 رنگ ها و مواد شیمیایی و اسید پاشی؛ از موارد نادر

خیلی کم پیش می‌آید که خودروی شما با این دسته از مشکلات روبه رو شود؛ ولی در صورت مواجه شدن نیز نگران نباشید. چون تحت پوشش‌‌های بیمه بدنه قرار می‌گیرند. این دسته از موارد همانطور که اشاره شد بسیار نادر می‌باشند ولی حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کند. به همین دلیل بهترین کاری که می‌توانید به انجام برسانید این است که خودرویتان را تحت این پوشش بیمه‌ای قرار دهید. امروزه شرکت های بیمه مختلفی وجود دارند که این پوشش‌ها را عرضه می‌کنند که از آن ها می‌توان به مدیر بیمه اشاره کرد.

 پوشش‌‌های بیمه بدنه و ترانزیت خودرو

ترانزیت و جابه‌جایی خودرو نیز در بین پوشش‌‌های بیمه بدنه قرار می‌گیرند. این پوشش زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که خودروی شما در خارج از کشور با مشکل روبه‌رو شود. از این رو اگر جزو افرادی هستید که همواره نشستن پشت فرمان را در هر جایی و مکانی ترجیح می‌دهید، از داشتن این پوشش‌‌های بیمه بدنه نیز غافل نشوید.

از دیگر پوشش‌‌های بیمه بدنه اضافی می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

 1. پوشش های اضافی مربوطه به نوسانات بازار
 2.  هزینه ایاب و ذهاب
 3. پوشش های مربوط به خسارت کشیده شدن میخ بر روی خودرو
 4. پوشش های مربوط به حذف استهلاک
 5. خسارت های وارده در اثر کاهش ارزش خودرو

 خساراتی که مشمول پوشش‌های بیمه بدنه نمی شوند

گزینه های متنوعی وجود دارند که در بین پوشش های اصلی و اضافی قرار نمی‌گیرند که به عنوان یک راننده بد نیست با آن ها آشنایی داشته باشید.

 1. آسیب در شرایطی که راننده گواهینامه نداشته باشد.
 2. آسیب دیدن زمانی که انفجارهای هسته ای رخ می‌دهد.
 3. وارد شدن هر گونه خسارت زمانی که از دست پلیس در حال فرار هستید.
 4. در صورتی که از عمد به خودروی خود آسیب وارد کنید نیز مشمول پوشش‌‌های بیمه بدنه نخواهید شد.
 5. اگر در خودرو خود بیش از حد توان بار سوار کرده باشید و هر گونه آسیبی نیز به آن وارد گردد، در آن صورت بیمه به شما تعلق نخواهد گرفت.

بیمه بدنه کوتاه مدت، یکی از راه‌های خرید بیمه بدنه به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر است که برخی از رانندگان ترجیح می‌دهند این نوع بیمه را تهیه کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه بدنه کیلومتری را مطالعه نمایید.


خسارات تحت پوشش‌‌های بیمه بدنه

 خطراتی که به موجب آن می‌توانید از پوشش‌های بیمه بدنه استفاده کنید

همانطور که می‌دانید رانندگی در کنار هیجانات بسیار بالایی که دارد می‌تواند بسیار پرخطر باشد. در واقع حین رانندگی آدرنالین و خطر در یک ترازوی هم وزن قرار می‌گیرند.در زیر به برخی از خطراتی که به موجب آن می‌توانید از پوشش‌‌های بیمه بدنه استفاده کنید آورده شده است.

درست مانند پوشش‌ها که دو دسته اصلی و فرعی دارند. خطرات نیز با این دو نوع پوشش شناخته می‌شوند:

 خطرات اصلی

موارد اصلی  به شرح زیر هستند:

 حادثه

تصور کنید که خودرویی حین رانندگی دچار حادته شود. در چنین شرایطی بیمه موظف است خسارت ناشی از این حادثه را بپردازد.چنانچه بیمه‌گزار مقصر حادثه شناخته شود، بیمه بخشی از خسارتی که به خودروی وی وارد شده را پرداخت می‌کند. چنانچه بیمه‌گزار با جسمی ساکن برخورد کرده و خودرویش گرفتار آسیبب شود، بیمه بدنه باز هم حامی آن خواهد بود.هم‌چنین سقوز خودرو و واژگونی آن تحت پوشش‌‌های بیمه بدنه قرار خواهد گرفت.

 آتش سوزی

خطرات آتش سوزی مقوله‌ای گسترده است.اما در حالت کلی هیچ‌گاه خوشایند نبوده و نیست.برای جبران هزینه‌های آتش سوزی بیمه‌ی بدنه پوششی را به پوشش‌های خودش اضافه کرده است.در واقع حوادثی از جمله صاعقه زدن که منجر به آتش سوزی خودرو شود، تحت پوشش بیمه بدنه قرار خواهد گرفت.

 سرقت کلی

 قربانی سرقت خودرو بودن ضربه‌ی رقت‌آور است. نداشتن نوع مناسب بیمه برای جبران خسارت نیز اوضاع را بدتر می کند.با داشتن بیمه‌ بدنه می‌توانید هزینه‎‌ی سرقت خودر از شرکت بیمه دریافت کنید.تحت پوشش قرار گرفتن سرقت خودرو مستلزم وجود شرایط زیر است:

1.وسایل جانبی خودرو تحت پوشش‌‌های بیمه بدنه قرار نمی‌گیرد

2. بیمه‌گزار به منظور داشتن پوشش وسایل جانبی خودرو می‌تواند قطعات خودرویش را تا سقف معینی بیمه کند و در صورت سرقت رفتن، خسارت را از بیمه بدنه دریافت کند.

 خطرات فرعی

در زیر به خطرات فرعی و پوشش‌‌های بیمه بدنه که برای آن درنظر گرفته شده است اشاره می‌کنیم:

 1.سرقت لوازم جانبی خودرو

همانطور که در پاراگراف بالا به آن اشاره کردیم بیمه‌گزاران می‌توانند قطعات خودروی خویش را تا مقدار معینی بیمه کنند.در چنین شرایطی وی می‌تواند علاوه بر خرید پوشش اصلی بیمه بدنه برای لوازم جانبی خودروی خود مثل : (رینگ و لاستیک، سیستم صوتی) بیمه بخرد.حال اگر در طی حادثه‌ای این لوازم دزدیده شوند، بیمه بخشی از خسارت آن را پرداخت می‌کند.

 2. هزینه‌ی رفت و آمد

گاهی پیش می‌آید که بیمه‌گزار در اثر اتفاقاتی که تحت پوشش‌‌های بیمه بدنه است نتواند از خودروی خود استفاده کند. در چنین حالتی بیمه بدنه هزینه‌ی روزانه‌ای را برای مدتی مشخص به منظور رفت و آند بیمه‌گزار درنظر می‌گیرد. لازم به ذکر است که تنها خودروهای سواری می‌توانند از این پوشش استفاده کنند.

 3. هزینه‌‎ی مربوط به توقف

تا به حال بارکش‌ها و اتوکارها را از نزدیک دیده‌اید؟! به این فکر کرده‌اید که این خودروها نیز می‌توانند از بیمه بدنه استفاده کنند یا خیر؟! متوقف شدن آن‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرد؟ در جواب همه‌ی این سوال‌ها باید گفت که پوشش هزینه‌ی مربوط به توقف برای بارکش‌ها و اتوکارها درنظر گرفته شده است. هنگامی‌که صاحبام این وسایل نقلیه اقدام به خرید این پوشش بیمه کنند، اگر به دلیل هریک از خطرات بیمه بدنه، دچار توقف شوند، بیمه خسارات ناشی از آن را پرداخت خواهد کرد.

 4.بلایای طبیعی

بلایای طبیعی درکنار خانمان‌سوز بودنشان، منجر به خسارات زیادی می‌شوند. چنانچه به خودروی شما در اثر بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله دچار آسیب وارد شود، می‌توانید خسارت را  از بیمه دریافت کنید.

 5.حذف استهلاک

تنها خودروهایی می‌توانند از این پوشش استفاده کنند که تخفیف بالای 45 درصدی عدم خسارت را داشته باشند.<<لازم به ذکر است که استهلاک باتری و لاستیک‌ها را این پوشش جبران نخواهد کرد>>

 6.پوشش نوسانات قیمت بازار

پوششی که این روزها بیمه بدنه را به نسبت قبل برجسته‌تر کرده است، پوشش نوسانات قیمت بازار است. همانطور که می‌دانید در چندسال اخیر شاهد افزایش چشمگیر قیمت خودرو بوده‌ایم و قرین رحمت قیمت‌های فضایی‌شان قرار گرفته ایم. اما با داشتن این پوشش نامبرده خسارت دریافتی را تا بیست درصد سرمایه بیمه شده افزایش خواهد یافت.

سخن آخر

پوشش‌‌های بیمه بدنه اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است و در دو گروه اصلی و اضافی تقسیم بندی می‌شود. این پوشش‌ها موارد مختلفی را شامل می‌شوند که هر کدام از آن ها نیز به نوبه خود از اهمیت دارند. از این رو نیاز است تا به عنوان یک راننده با تمامی آن ها آشنایی داشته باشید. چون هر کدام از آن ها می‌توانند تاثیرگذاری ویژه خود را داشته باشند. همچنین برای کاهش هزینه‌های توسط پوشش‌‌های بیمه بدنه خودرو که در بالا یاد شد، می‌توانید از modirebimeh.ir پوشش بیمه بدنه را به صورت آنلاین، در کمترین زمان ممکن و با چند کلیک ساده تهیه نمایید!

 

Source :bimeh.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 100/11/26:: 12:15 صبح     |     () نظر

 

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ،داشتن بیمه شخص ثالث برای تمام دارندگان وسایل نقلیه اجباری است و خودروی فاقد بیمه‌ نامه متوقف و مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌شود. ازآنجایی‌که مدت اعتبار بیمه‌نامه محدود است، بسیاری از بیمه‌گزاران تاریخ اتمام بیمه خود را فراموش می‌کنند یا به دلیل سهل‌انگاری، مهلت تمدید بیمه‌شان می‌گذرد. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث عواقبی دارد که در این مطلب سعی می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم:

بیمه شخص ثالث چیست؟

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ،بیمه شخص ثالث تمامی هزینه‌های جانی و مالی که در تصادف به افراد وارد می‌شود را جبران می‌کند. یعنی هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های مالی که به افراد وارد شده را پرداخت می‌کند. در این بیمه هزینه‌های درمان و دیه راننده مقصر هم پرداخت می‌شود اما در مقابل هزینه‌های مالی راننده مقصر هیچ مسئولیتی دارد. در واقع داشتن بیمه شخص ثالث خیالمان را در برابر هزینه‌های حوادث رانندگی آسوده می‌سازد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

مطابق قانون، همه خودروها (چه در حال تردد و چه در پارکینگ متوقف باشند) باید بیمه شخص ثالث داشته باشند. این قانون حتی در مورد خودروهای صفر نیز صادق است؛ به همین دلیل، اگر به تاریخ شروع بیمه‌نامه خودروهای صفر نگاه کنید، این تاریخ دقیقاً با تاریخ خروج خودرو از کارخانه (برای خودروهای داخلی) یکسان است.

ضمانت اجرایی قانون یادشده، جریمه‌ای تحت عنوان جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ، است که به صورت روزانه محاسبه می‌شود. از این رو، اگر بیمه نامه خودرو شما منقضی شده باشد و آن را تمدید نکرده باشید، در هنگام خرید بیمه جدید، ناچار به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ، هستید.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث، هر سال توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌شود. در ادامه، به نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1400می‌پردازیم.


جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

توقف توسط پلیس راهنمایی و رانندگی

یکی دیگر از عواقب عدم تمدید به‌موقع بیمه نامه خودرو، جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی است. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت شناسایی خودروی فاقد بیمه شخص ثالث، می‌تواند آن را تا زمان ارائه بیمه‌نامه معتبر در پارکینگ متوقف کند. در این حالت، برای ترخیص خودرو علاوه بر ارائه مدارک و پرداخت هزینه‌های معمول، باید بیمه‌ شخص ثالث خودروی خود را نیز تمدید کنید.

ازآنجاکه بعید است دوست داشته باشیم، در دردسر توقیف خودرو و درگیر شدن در فرایند ترخیص آن از پارکینگ بیفتیم، بهتر است همواره از اعتبار بیمه شخص ثالث خودروی خود مطمئن باشیم.

بهترین زمان برای تمدید بیمه شخص ثالث

برای جلوگیری از دیرکرد بیمه شخص ثالث ابتدا باید از تاریخ دقیق اعتبار بیمه‌نامه مطلع بود. اعتبار بیمه‌نامه خریداری‌شده در هر روز، در بامداد (00:00) روز بعد فعال می‌شود و تا بامداد آخرین روز بیمه‌نامه معتبر است.

برای مثال اگر تاریخ اتمام بیمه‌نامه شخص ثالث شما، دهم بهمن باشد اعتبار بیمه‌نامه در بامداد دهم بهمن به اتمام می‌رسد. حال اگر ظهر دهم بهمن بیمه شخص ثالث خودروی خود را تمدید کنید، بیمه‌نامه شما از بامداد یازدهم بهمن فعال می‌شود. درصورتی‌که در این فاصله (بامداد دهم تا بامداد یازدهم) برای خودروی شما حادثه رانندگی رخ دهد، پرداخت خسارت بر عهده شما خواهد بود.

با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است که تمدید بیمه‌نامه خودروی خود را قبل از تاریخ اتمام آن انجام دهید. بسته به شرکت بیمه‌، امکان تمدید بیمه‌نامه از «یک ماه قبل از تاریخ اتمام آن» وجود دارد؛ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ،اما به دلیلی که متعاقباً توضیح داده خواهد شد، بهتر است «یک هفته مانده به اتمام اعتبار»، بیمه شخص ثالث خودرویتان را تمدید کنید.

برای مثال اگر بیست روز قبل از اتمام اعتبار، بیمه‌نامه شخص ثالث خود را تمدید کنید و در این فاصله مقصر یک حادثه رانندگی شناخته شوید، پرداخت خسارت طبق بیمه‌نامه قبلی انجام می‌شود. لذا درصورتی‌که بیمه‌نامه آخر شرایط بهتری به لحاظ میزان پوشش داشته باشد، در این سانحه منظور نمی‌شود. از طرفی هم‌پوشانی دو بیمه‌نامه به مدت طولانی از لحاظ اقتصادی نیز به‌صرفه نیست و ممکن است در محاسبه سال تخفیف در حق بیمه شخص ثالث نیز تأثیر داشته باشد؛ بنابراین برای جلوگیری از دیرکرد بیمه شخص ثالث بهتر است یک هفته مانده به مهلت تمدید و نه بیشتر، بیمه‌نامه جدید خریداری شود.

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، یک هفته قبل از اتمام اعتبار بیمه‌نامه است.


نحوه محاسبه جریمه دیرکرد در بیمه شخص ثالث

دیرکرد بیمه شخص ثالث به‌صورت روزانه محاسبه می‌شود. به این صورت که فرد به ازای هر روز تأخیر در تمدید بیمه‌نامه باید مبلغی را به شرکت بیمه بپردازد. فرد در هنگام خرید بیمه‌نامه جدید، جریمه دیرکرد را مازاد بر حق بیمه شخص ثالث می‌پردازد.

درست مانند محاسبه بیمه شخص ثالث ایران، البرز و سایر شرکت‌ها، در محاسبه جریمه روزانه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ، نیز عوامل متعددی تأثیرگذارند که بسته به شرکت بیمه، متفاوت خواهند بود. همچنین عواملی مانند تعداد سیلندر ماشین برای محاسبه دیرکرد بیمه شخص ثالث ماشین‌های سواری، ظرفیت بار ماشین‌های بارکش و … وجود دارد. جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث برای ماشین‌های سواری در سال 1400 حدوداً 6 هزار تومان است.

با توجه به اینکه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ، نیازمند دقت بالا و در دست داشتن اطلاعات محاسباتی متنوعی می‌باشد می‌توانید در صورت فاصله افتادن در خرید بیمه‌نامه‌ شخص ثالثتان، به وب‌سایت استعلام و خرید آنلاین بیمه مدیر بیمه مراجعه کنید. در این سامانه با وارد کردن اطلاعات تاریخ سررسید آخرین بیمه‌نامه، جریمه دیرکرد بیمه ثالث در مبلغ نهایی حق بیمه برای صدور بیمه‌نامه جدید به شما اعلام می‌شود.

برای استعلام جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث در سال 1400 به وب‌سایت  مدیر بیمه مراجعه کنید.


جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودروی متوقف شده در پارکینگ

در حالتی خاص ممکن است اعتبار بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه درحالی‌که به هر دلیلی در پارکینگ راهنمایی و رانندگی متوقف‌شده است به اتمام برسد. در این صورت وسیله نقلیه مذکور مشمول جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نخواهد شد. در این مورد خاص، بیمه‌گزار باید نامه رسمی مجوز رفع توقیف را نزد نمایندگی بیمه ببرد و نمایندگی بیمه در صورت موافقت شرکت بیمه ناظر، از اعمال جریمه چشم‌پوشی می‌کند.


بخشودگی یا تخفیف جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

نماینده بیمه نمی‌تواند در محاسبه جریمه دیرکرد بیمه ثالث هیچ‌گونه تخفیف یا بخششی اعمال کند. درصورتی‌که چنین تخلفی صورت بگیرد و بیمه‌گزار در یک حادثه رانندگی مقصر شناخته شود، نه‌تنها شرکت بیمه خسارت ناشی از حادثه را پرداخت نخواهد کرد بلکه مقصر حادثه دفتر نمایندگی خواهد بود و باید پرداخت کامل خسارت را تقبل کند.

تجربه تاریخی نشان می‌دهد جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو، به طور معمول بخشوده نمی‌شود. در سال‌‌های اخیر و معمولاً در بیشتر مواقع، جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت بخشوده می‌شود. اما جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث خودرو، معمولا در مقطع مشخصی از سال و به عنوان مثال در ماه‌های پایانی سال 99 بخشیده شد. هر چند باید منتظر این باشیم که آیا شرکت‌های بیمه، جریمه دیرکرد را در سال 1400 نیز می‌بخشند یا نه ولی به طور کلی می‌توان گفت جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بخشیده نمی‌شود.


 هرگز تاریخ تمام شدن بیمه شخص ثالث خود را فراموش نمی‌کنید!

در بهترین حالت باید تمدید بیمه شخص ثالث را چند روز پیش از موعد انجام داد. با توجه به میزان مشغله زندگی امروزی، امکان فراموش کردن تاریخ سررسید بیمه‌نامه بسیار زیاد است.

قبل از تمام شدن بیمه شخص کارشناسان ما با شما تماس می‌گیرند و برایتان پیامک یادآوری تمدید بیمه‌نامه ارسال می‌کنند. با تمدید به موقع می‌توانید از جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث پیشگیری کنید و در مواقع بروز حادثه نگرانی بابت هزینه‌ها نداشته باشید.

Source :bimito.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 100/11/25:: 6:29 عصر     |     () نظر

 

قانون جدید بیمه شخص ثالث

در قانون جدید بیمه شخص ثالث سال 1400 امکان انتقال تخفیف در زمان فروش خودرو وجود ندارد.قانون جدید بیمه شخص ثالث ، به این معنا که دیگر داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث در زمان فروش خودرو امتیاز نیست و هیچ تخفیفی به خریدار منتقل نمی‌شود.

قانون جدید بیمه شخص ثالث ،این قانون در راستای راننده محور شدن بیمه شخص ثالث ایجاد شده است. قانون جدید بیمه شخص ثالث ،در قانون جدید فروشنده خودرو می‌تواند تخفیف بیمه شخص ثالث را به خودروی دیگر خود انتقال دهد یا آن را تا زمان خرید خودرو برای خود حفظ کند. البته به طور متوسط تا یکسال می‌توانید این تخفیف را حفظ کنید.

علاوه بر این فرد می‌تواند تخفیف خود را به خانواده درجه یک خود یعنی والدین، همسر و فرزندان منتقل کند. امکان انتقال تخفیف بین دو خودرو که به نام یک فرد هستند هم وجود دارد اما برای این انتقال باید پلاک و سند و بیمه‌نامه‌ی دو خودرو، همه به نام یک فرد باشند و مبنای محاسبه تخفیف جدید، تخفیف بیشتر است. برای مثال اگر یک خودرو 50درصد تخفیف داشته باشد و یک خودرو 20درصد، پس از انتقال، تخفیف نهایی همان 50درصد است و تخفیف‌ها باهم جمع نمی‌شوند.

همچنین در زمان انتقال تخفیف به خودروی خود فرد یا خانواده درجه یک، کاربری دو خودرو باید یکسان باشد یعنی برای مثال امکان انتقال تخفیف خودروی سواری به خودرو با کاربری تاکسی وجود ندارد.

در پست زیر می‌توانید شرایط و مدارک انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث را به طور کامل بخوانید.


قانون جدید بیمه شخص ثالث

ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث

یکی از قوانین جدید بیمه شخص ثالث در سال 1400، قانون ثبت اطلاعات گواهینامه است. طبق این قانون جدید بیمه شخص ثالث ، در زمان خرید بیمه شخص ثالث، بیمه‌گذار باید اطلاعات گواهینامه افرادی که قصد استفاده از خودرو دارند را در بیمه‌ نامه ثبت کند.

این قانون شخص ثالث بیمه مرکزی برای شخصی‌سازی یا همان راننده محور کردن بیمه شخص ثالث است. اضافه کردن گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث باعث می‌شود تا تخفیف عدم خسارت برای تمامی رانندگان خودرو محاسبه شود و یا در صورت تصادف و خسارت تنها راننده‌ی مقصر مشمول قانون شود. با این وجود وارد کردن اطلاعات گواهینامه تمام افراد الزامی نیست و تنها یک گواهینامه (بهتر است برای فردی باشد که بیشترین استفاده را از خودرو دارد) برای خرید بیمه شخص ثالث کافی است.

باید توجه کنید که در صورتی که فقط گواهینامه یک نفر ثبت شده باشد و تصادف در زمان استفاده فرد دیگری رخ بدهد، هیچ تفاوتی در پرداخت خسارت ایجاد نمی‌شود و خسارت به صورت کامل پرداخت می‌شود. این قانون جدید صرفا برای شخصی‌سازی تخفیفات بیمه شخص ثالث است.


قانون جدید بیمه شخص ثالث

راننده محور شدن بیمه شخص ثالث در سال 1400

قانون جدید بیمه شخص ثالث ، راننده محور شدن بیمه شخص ثالث چند سالی است که در دست بررسی است و امسال به طور جدی به مرحله اجرایی رسید. در این قانون شخص ثالث ایران، درصد تخفیف بیمه شخص ثالث، درصد فرانشیز و … با توجه به سوابق رانندگی و خسارت مالک خودرو تعیین می‌شود.

یکی از اقدامات در زمینه راننده محور شدن بیمه شخص ثالث، قانون جدید انتقال تخفیف است که در بالا توضیح دادیم. همچنین اضافه کردن گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث باعث می‌شود تا تخفیف عدم خسارت برای تمامی رانندگان خودرو محاسبه شود و یا در صورت تصادف و خسارت تنها راننده‌ی مقصر مشمول قانون شود.

در واقع طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث  1401 شرکت‌های بیمه در کنار ارگان‌های نظارتی (مانند نیروی انتظامی، پلیس راهور و …) می‌توانند به اطلاعات رانندگی افراد دسترسی داشته باشند و با توجه به رانندگی کم‌خطر یا پرخطر افراد بیمه آن‌ها را تنظیم کنند.


قانون جدید بیمه شخص ثالث

قانون خودروی نامتعارف

قانون خودروی نامتعارف در سال 1395 برای جبران هزینه‌های سنگین خسارت خودروهای لوکس تصویب شد. در این قانون دو نوع خودروی متعارف و نامتعارف تعریف می‌شود. خودروی متعارف در هرسال، خودرویی است که قیمت آن معادل با نصف قیمت دیه در ماه حرام یا به عبارتی برابر با سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد. در سال 1400 این مقدار برابر با 320 میلیون تومان است.

در قانون خودروی نامتعارف هزینه خسارت توسط یک فرمول تعیین می‌شود. قانون جدید بیمه شخص ثالث ،برای مثال اگر شما با یک بنز تصادف کنید و 100 میلیون تومان خسارت وارد کنید، این مقدار خسارت در یک خودرو با قیمت 320 میلیون تومان محاسبه می‌شود (برای مثال 40 میلیون تومان) و همان مقدار به راننده بنز پرداخت می‌شود. راننده آسیب‌دیده باید باقی خسارت را از طریق بیمه بدنه خود دریافت کند و راننده مقصر مسئولیتی در قبال پرداخت مابه‌التفاوت ندارد.

در سال‌های قبل پس از محاسبه مقدار خسارت، حتی اگر سقف تعهدات مالی راننده مقصر بیشتر از مقدار خسارت بود بیمه تنها همان مقدار را پرداخت می‌کرد اما در قانون جدید بیمه شخص ثالث 1400 مقدار خسارت تا سقف تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود و باقی هزینه‌ها باید توسط بیمه بدنه راننده زیان‌دیده پرداخت شود.

قانون جدید بیمه شخص ثالث

برابری دیه بانوان و آقایان

یکی از قوانین مهم بیمه شخص ثالث، پرداخت دیه و خسارت جانی بدون توجه به جنسیت و دین فرد آسیب‌دیده است. در این قانون، با وجود تفاوت بین مبلغ دیه بانوان و آقایان، همه اشخاص ثالث که در یک تصادف آسیب می‌بینند یا فوت می‌کنند دیه برابر دریافت می‌کنند.

قانون جدید بیمه شخص ثالث

پرداخت خسارت بدون کروکی

در حوادثی که مبلغ خسارت از حداقل پوشش مالی (برابر با 16 میلیون تومان در سال 1400) کمتر است، برای دریافت خسارت نیازی به کروکی نیست و فقط لازم است هردو طرف بیمه شخص ثالث معتبر داشته باشند.

قانون جدید بیمه شخص ثالث

قانون فرانشیز بیمه شخص ثالث برای رانندگان متخلف

رانندگانی که به دلیل تخلف حادثه‌ساز باعث ایجاد خسارت مالی یا جانی شوند، باید بخشی از خسارت را خودشان پرداخت کنند. این قانون جدید بیمه شخص ثالث برای جلوگیری از تخلفات حادثه‌ساز و رعایت هرچه بیشتر قانون و مقررات است.

قانون جدید بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد پرداخت خسارت برای شرکت‌های بیمه

از زمانی که پرونده تصادف تشکیل و خسارت ارزیابی و تایید می‌شود، شرکت‌های بیمه با توجه به نوع و میزان خسارت باید در بازه‌ی زمانی مشخصی خسارت را پرداخت کنند در غیر اینصورت به دلیل عدم پرداخت به موقع خسارت مشمول جریمه می‌شوند.

 

اطلاع داشتن از قانون جدید بیمه شخص ثالث و جزئیات بیمه شخص ثالث برای تمام بیمه‌گذاران و نمایندگان بیمه الزامی است.
Source :azki.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 100/11/25:: 6:22 عصر     |     () نظر

بیمه سرقت خودرو  ،با بالا رفتن تصاعدی قیمت‌ها و تورم سال‌های اخیر، هراس سرقت، امان رانندگان را گرفته است. بیمه سرقت خودرو  ،شما هم به چشم دیده‌اید که گاهی برادر یا پدر شما که خودروی خود را در کوچه پارک کرده است، بارها در طول شب از خواب شیرین پریده و نگاهی به خودروی خود انداخته است.بیمه سرقت خودرو  ، استرس سرقت خودرو برای این رانندگان حادتر است. بیمه سرقت خودرو  ،زیرا آن‌هاخودروی خود را به دلیل نداشتن پارکینگ در خیابان‌ها یا کوچه‌ها پارک می‌کنند. هراس دزدی وسیله نقلیه همیشه همراه رانندگان است. پس راهکار کاهش این استرس چیست؟ علاوه بر سیستم‌های ایمنی و دزدگیرهای بسیار مجهز که نوعی پیشگیری قبل از درمان هستند، بیمه سرقت خودرو  ، نیز به رانندگان پیشنهاد می‌شود.

چه بسا که با دزدیده شدن یک خودرو دیگر امکان خرید آن برای مالک خودرو فراهم نشود. لذا اهمیت این بیمه در چنین شرایطی بارز خواهد بود. در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات مربوط به بیمه سرقت خودرو  ، شرایط و نحوه تهیه آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.


بیمه سرقت خودرو  ، از جمله بیمه هایی ست که کارایی بالایی در زمان سرقت اتومبیل شما خواهد داشت.

 محسوب خواهد شد. 

 شرکت‌های بیمه، هر یک از این سرقت‌ها را در زیرشاخه دسته خاصی از پوشش‌های بیمه بدنه اتومبیل پوشش می‌دهند.

 بیمه گزار با خرید بیمه بدنه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطرات و حوادث احتمالی خودرو از جمله سرقت بیمه می‌کند. شرکت بیمه‌گر خسارت حوادث را براساس شرایط این بیمه‌ نامه پرداخت نماید.
با توجه به گران بودن خودرو و قطعات یدکی از یک طرف و اجتناب ناپذیر بودن حوادث غیرمترقبه نظیر سرقت، اهمیت بیمه‌نامه بدنه خودرو به شدت پررنگ می‌شود. به همین دلیل کارشناسان مدیر بیمه، خرید بیمه بدنه را به همه دارندگان خودرو مخصوصا دارندگان خودروهای نامتعارف توصیه می‌کنند.


سرقت از خودرو چه جزئی و چه کلی، روی خوشی ندارد، بهتر است برای امنیت هر چه بهتر اقدامات لازم را انجام دهید.

بیمه سرقت خودرو  پوشش سرقت اتومبیل: یکی از پوشش‌های بیمه بدنه

خسارات مختلفی نظیر آتش سوزی، انفجار و صاعقه جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند. سرقت کلی خودرو نیز جزو پوشش‌های اصلی بیمه بدنه محسوب می‌شود. اگر راننده برای خودروی خود بیمه بدنه تهیه کرده باشد و خدای نکرده، اتومبیل به سرقت رود، شرکت بیمه خسارت خودرو را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

بیمه سرقت خودرو  شرایط پرداخت خسارت پوشش سرقت بیمه بدنه خودرو

اگر خودروی شما یا وسایل آن دزدیده شود، شما باید دو بار در بازه زمانی 45 روزه در نشریات کثیرالانتشار، خودروی خود را آگهی کنید. اگر خودرویتان یافت نشد، این خودرو به نام شرکت بیمه منتقل بیمه سرقت خودرو  ، بیمه  در اکثر موارد سقف خسارت پرداختی  80 درصد ارزش خودرو  را تقبل خواهد کرد. اگر بیمه‌گزار قبلا در مدت اعتبار بیمه‌نامه از شرکت بیمه، خسارت بیمه بدنه دریافت کرده باشد، پوشش سرقت بیمه بدنه خودرو تا 70 درصد ارزش خودرو را پرداخت خواهد کرد. الباقی 20 یا 30 درصد  به عنوان فرانشیز بیمه بدنه به عهده خود بیمه‌گزار خواهد بود. آیا راهی برای دریافت تمام مبلغ ارزش خودروی دزدیده شده وجود دارد؟

 

بیمه سرقت خودرو  پوشش سرقت جزئی خودرو

پوشش سرقت جزیی یا درجای خودرو جزو پوشش‌های الحاقی یا تکمیلی بیمه بدنه محسوب می‌شود. به بیان دیگر، بیمه‌گزار در صورت انتخاب این پوشش، با پرداخت حق بیمه بیشتر مجاز به برخورداری از این پوشش الحاقی سرقت جزیی است.در چنین مواقعی شرکت بیمه با رویت گزارش نیروی انتظامی پلیس، خسارت سرقت درجای وسیله نقلیه را پرداخت خواهد کرد. با توجه به افزایش میزان سرقت‌ها، انتخاب پوشش  درجا در بین سایر پوشش‌های بیمه بدنه امری منطقی خواهد بود.

اگر فکر می‌کنید، وسیله نقلیه شما ارزان‌قیمت است و نیازی به خرید بیمه سرقت خودرو ندارد؛ کارشناسان مدیر بیمه به شما توصیه می کنند که هرگز در این زمینه ریسک نکنید!! هزینه‌های خودرو و قطعات بالا رفته است و سرقت با تبعات مالی سنگینی برای شما به همراه خواهد بود. پس همین الان با پرداخت حق بیمه نسبتا پایین در مقایسه با خسارات سنگین، خیال خودرو را بابت خسارات مختلف وسیله نقلیه خود راحت کنید.


بیمه سرقت خودرو  سقف خسارت بیمه سرقت درجا

شرکت‌های بیمه سقف خسارت متفاوتی را برای پوشش سرقت درجای بیمه بدنه خودرو ارائه داده‌اند. مثلا شرکت بیمه ملت و کارآفرین تا حداکثر 10% ارزش خودرو ( 2 درصد برای لوازم صوتی و 8% برای رینگ و لاستیک) را به عنوان سقف خسارت پرداختی برای پوشش بیمه سرقت درجا در بیمه‌نامه بدنه لحاظ کرده‌اند.

 اقدامات بعد از سرقت خودرو چیست؟

مفقودی خودرو یا حتی کوچک تری قطعه یدکی آن با استرس و فشار روحی فرد همراه است. اولین گام، حفظ خونسردی است. سپس تماس فوری با پلیس 110 ضرورت می‌یابد. زیرا هرگونه تخلف خودرو در زمان سرقت، برای صاحب پلاک و خودرو ثبت خواهد شد. اثبات بیگناهی‌تان در این تخلفات رانندگی با دردسر فراوان و حتی جرایم نقدی همراه است. پس در همان محل مشاهده سرقت خودرو یا وسایل آن، با پلیس تماس بگیرید. با تماس شما، پلیس گشت در محل حادثه حاضر خواهد شد.

پلیس به بررسی موقعیت پرداخته و گزارش سرقت را تهیه می‌کند. یک برگ گزارش نیز به مالباخته تحویل خواهد شد. سپس به کلانتری محل مراجعه و گزارش سرقت خودرو را ارائه دهید. سپس با ارائه مدارک شناسایی شما و خودرو، پرونده اعلام خسارت خودروی مسروقه تشکیل خواهد شد. در نهایت پلاک خودروی شما نیز در لیست خودروهای مسروقه آگاهی درج می‌شود. شما می‌توانید با این گزارش و تهیه مدارکی که در ادامه ذکر خواهند شد، نسبت به دریافت خسارت بیمه سرقت خودروی خود اقدام نمایید.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای اینکه از سرقت اتومبیل جلوگیری شود، لازم است نکاتی را بدانیم. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله راه های جلوگیری از سرقت خودرو را بخوانید.


قبل از سرقت خودرو لطفا اقدامات لازم را پیش بگیرید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

 شرایط پرداخت خسارت بیمه سرقت خودرو چگونه است؟

طبق قانون بیمه بدنه، شرکت بیمه در شرایط زیر خسارت بیمه سرقت خودرو  ، را پرداخت می‌کند:

 •  اگر اتومبیل 60 روز بعد از سرقت کلی پیدا نشود
 • هزینه نجات، تعمیر و تعویض لوازم خسارت دیده خودرو، بلافاصله بعد از وقوع حادثه، بیش از 75% ارزش خودرو باشد

در چنین شرایطی، شرکت بیمه ارزش بازیافت خودرو و هزینه متعارف نجات و حمل آن تا محل مقرر را محاسبه و سپس کسورات مرتبط را از این مبلغ کم می‌کند. مبلغ نهایی باید از کل مبلغ پوشش سرقت مندرج در بیمه‌نامه بیشتر نشود. معیار محاسبه خسارت بیمه سرقت خودرو  ، و پرداخت آن، ارزش معاملاتی خودرو در روز حادثه تا سقف پوشش سرقت مندرج در بیمه‌نامه خواهد بود. باید همواره در هنگام دریافت خسارت بیمه سرقت خودرو به یاد داشت که سند مالکیت وسیله نقلیه باید به نام بیمه‌‌گر منتقل شده باشد.

 پیدا شدن خودروی مسروقه بعد از پرداخت خسارت بیمه دزدی خودرو

این موقعیت را در نظر بگیرید که  بیمه‌گزار خسارت دزدی کلی ماشین خود را از شرکت بیمه دریافت کرده است. پس از مدتی خودرو پیدا می‌شود. در این شرایط، شرکت بیمه باید در بازه زمانی یک سال بعد از پرداخت خسارت خودرو و انتقال مالکیت آن، خودروی مکشوفه را بفروشد. در هنگام فروش این خودروی مکشوفه، خود بیمه‌گزار در اولویت خرید آن است.بیمه سرقت خودرو  ، قیمت خرید خودروی مکشوفه از سرقت نیز با استرداد خسارت دریافتی بیمه سرقت همراه خواهد بود. ولی  بعد از یک سال دیگر شرکت بیمه تعهدی نخواهد داشت.

ضمنا شرکت بیمه می‌تواند به جای پرداخت نقدی خسارت، خودرو را در کمترین زمان ممکن تعمیر نماید یا وسیله نقلیه مشابهی عوض این خودروی مسروقه در اختیار بیمه‌گزار قرار دهد. در چنین شرایطی شرکت بیمه می‌تواند خودروی خسارت دیده را نیز به فروش برساند.

 چگونه خسارت بیمه سرقت خودرو از بیمه بدنه بگیریم؟

بیمه‌‌گزار مالباخته می‌تواند با ارائه مدارک زیر به شرکت بیمه مراجعه کرده و پس از طی مراحل قانونی، خسارت سرقت جزیی یا کلی خودروی خود را دریافت کند:

 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو
 • گزارش پلیس که تاییدکننده سرقت لوازم یا خود اتومبیل باشد
 • اصل و کپی کارت  و سند مالکیت خودرو
 • مدارک شناسایی بیمه‌گزار شامل کارت ملی، شناسنامه
 • گواهینامه بیمه‌‌گزار
 • گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سال اعلام سرقت خودرو
 • ارائه گزارش پلیس مبنی بر عدم پیدا شدن وسیله نقلیه
 • فاکتور لوازم مسروقه در صورت سرقت جزیی خودرو

در صورت سرقت کلی خودرو، علاوه بر مدارک مذکور، اقدامات زیر ضرورت دارد:

 • انتقال سند مالکیت خودرو به نام شرکت بیمه
 • تعیین ارزش خودرو با نظر کارشناس بیمه
 • ارائه سوئیچ‌های خودرو

خطر دزدی در کمین همه است.  این قضیه برای همه خودروها چه خودروهای نسبتا ارزان‌قیمت، چه خودروهای لاکچری صدق می‌کند؛ پس خرید بیمه بدنه به عنوان پشتوانه‌ای برای خودرو در زمان بروز وقایع غیرمنتظره نظیر ریسک سرقت خودرو اهمیت خود را نشان می‌دهد. درصورتی که مایل به خرید بیمه خودرو نظیر بیمه بدنه هستید، می‌توانید به سایت مدیر بیمه مراجعه و بیمه آنلاین بدنه اتومبیل خود را در عرض چند دقیقه بخرید.


چگونه خسارت سرقت خودرو از بیمه بدنه بگیریم؟

 خرید بیمه سرقت اتومبیل از سامانه خرید آنلاین مدیر بیمه

الف) به صفحه استعلام بیمه بدنه خودرو در سایت مدیر بیمه وارد شوید. مشخصات خودروی خود را  در کادرهای معین وارد . سپس شما می‌توانید به استعلام و مقایسه شرایط و قیمت بیمه سرقت خودرو ( یکی از پوشش‌های بیمه بدنهشرکت‌های بیمه مختلف  بپردازید.


ب) با توجه به اولویت‌ها و نیاز خود،یکی از شرکت‌های ارایه دهنده بیمه‌نامه سرقت خودروی موجود درسایت مدیر بیمه  را انتخاب نمایید.

ج) پس از ورود اطلاعات شخصی و بارگذاری مدارک: عکس پشت و روی کارت خودرو و بیمه‌نامه بدنه قبلی و پرداخت حق بیمه سرقت خودرو، خرید اینترنتی این بیمه‌نامه را عملی سازید.

د) بیمه‌نامه بدنه اتومبیل‌ تان در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌گردد. این بیمه به هر جای کشور به صورت رایگان ارسال خواهد شد.

 

Source :bimeh.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 100/11/21:: 9:49 صبح     |     () نظر

 

استعلام سوابق بیمه خودرو ،زمانی که قصد خرید خودروی جدیدی را داشته و‌ می‌خواهید در مورد بیمه شخص ثالث و بدنه آن اطلاعاتی کسب کنید و یا زمانی که قصد اطمینان یافتن از صحت بیمه‌ نامه خود را دارید، به استعلام سوابق بیمه خودرو ، خود نیاز پیدا خواهید کرد.

به تازگی امکان  استعلام سوابق بیمه خودرو ، شخص ثالث و بدنه توسط بیمه مرکزی و در سایت رسمی آن امکان پذیر شده است.

همچنین می‌توانید به شکل مستقیم و بدون مراجعه به سایت بیمه مرکزی، از طریق سایت مدیر بیمه، نسبت به استعلام سوابق بیمه خودرو ، خود اقدام کنید.

مشاهده استعلام سوابق بیمه خودرو

اگر دسترسی به سایت بیمه مرکزی برای شما آسان نیست، می‌توانید با مراجعه به این لینک در سایت مدیر بیمه، در دو مرحله وضعیت بیمه‌نامه خود را استعلام سوابق بیمه خودرو ، کنید. برای ورود اطلاعات و استعلام سوابق بیمه خودرو ، دو راه وجود دارد. در حالت اول با انتخاب اسم شرکت بیمه، شماره بیمه‌نامه، شماره تلفن همراه و کد ملی وضعیت بیمه‌نامه قابل مشاهده است.

در حالت دوم تنها با وارد کردن کد یکتا و کد ملی، می‌توانید از وضعیت بیمه‌نامه استعلام بگیرید. این روش مخصوص بیمه‌نامه‌های جدید است که به تازگی کد یکتا به آن‌ها اضافه شده و برای استعلام لازم نیست اطلاعات زیادی وارد شود.

در این تصویر محل درج اطلاعات مشخص است:

کد یکتا و شماره بیمه‌نامه در بالای صفحه اول بیمه‌نامه شما درج شده است. بعد از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه استعلام، اطلاعاتی مثل سابقه خسارت، درصد تخفیف بیمه، مبلغی که شرکت بعنوان خسارت پرداخت کرده و موعد انقضای بیمه‌نامه، قابل مشاهده است.

 

استعلام سوابق بیمه خودرو از بیمه مرکزی

برای استعلام سوابق بیمه خودرو ، خود باید به سایت بیمه مرکزی مراجعه کرده و وارد بخش «سامانه استعلام بیمه‌نامه‌های وسایل نقلیه موتوری» شوید.

در این صفحه دو گزینه پیش روی شما خواهد بود: ثبت استعلام جدید و پیگیری استعلام

برای ورود به سامانه استعلام بیمه‌نامه‌های وسایل نقلیه موتوری اینجا کلیک کنید

ثبت استعلام جدید برای دریافت سوابق بیمه‌نامه ماشین:

برای ثبت استعلام سوابق بیمه خودرو ،، ابتدا در قسمت تأییدیه پس از خواندن متن ماده 24 قانون ارتقای سلامت نظام اداری، گزینه تأیید را زده و وارد مرحله بعد خواهید شد.

استعلام سوابق بیمه خودرو صحت و اصالت بیمه‌نامه

در سایت بیمه مرکزی بخشی با عنوان سامانه استعلام اصالت بیمه‌نامه و یا همان سامانه سنهاب وجود دارد که شما‌ می‌توانید با وارد کردن اطلاعات بیمه‌نامه خود در سامانه سنهاب، گواهی اصالت بیمه‌نامه را مشاهده نمایید.

همچنین در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام،‌ می‌توانید با سامانه پاسخگویی بیمه مرکزی با شماره 2342 تماس بگیرید.

روش‌های دیگر برای استعلام سوابق بیمه خودرو :

علاوه بر استفاده از سایت بیمه مرکزی به روشی که ذکر شد، دو روش دیگر برای دریافت سوابق بیمه‌نامه ماشین وجود دارد:

 • بیمه‌گذاران می‌توانند رمزینه (QR) زیر را با استفاده از دوربین تلفن همراه یا تبلت خود اسکن کرده و از آن برای استعلام سوابق بیمه خودرو ، خود استفاده نمایند.
 • شما‌ می‌توانید نرم افزار «دولت همراه» را در تلفن همراه یا تبلت خود دانلود و نصب کنید و از طریق آن با وارد کردن اطلاعات لازم، دریافت سوابق بیمه‌نامه ماشین خود را انجام دهید.

استعلام اصالت بیمه‌نامه (استعلام بیمه مرکزی)

 

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خدمت” استعلام بیمه سنهاب” را به منظور تسهیل فرایند استعلام بیمه خودرو از جمله استعلام بیمه‌نامه شخص ثالث، استعلام بیمه بدنه و همچنین بررسی اصالت نمایندگان بیمه ارائه نموده است.

بیمه‌گزاران محترم جهت استعلام اصالت انواع بیمه‌نامه های خود از “صفحه استعلام بیمه سنهاب” مدیر بیمه، به مراحل زیر دقت نمایید:

1. شرکت بیمه گر انتخاب شود.

2. شماره بیمه نامه چاپ شده روی بیمه نامه را در قسمت شماره بیمه نامه وارد نمایید.

3. کد ملی بیمه گذار در مورد اشخاص حقیقی و کد شناسه ملی در مورد اشخاص حقوقی در قسمت کد ملی بیمه گذار وارد نمایید.

4. شماره تلفن همراه خود را جهت اطلاع رسانی های بعدی وارد نمایید.

5. کد امنیتی را به دقت وارد نمایید.

6. دکمه استعلام را کلیک نمایید.


1) استعلام سوابق بیمه خودرو ، با وارد کردن اطلاعات شرکت بیمه‌گر، شماره بیمه‌نامه و شماره تلفن همراه و کدملی بیمه‌گزار در کادرهای مربوطه

2) استعلام بیمه‌ شخص ثالث با کد ملی. شایان ذکر است که در بیمه‌نامه‌های جدید، کد یکتا در بالای بیمه‌نامه نوشته شده است. دقت نمایید که همه بیمه‌نامه‌ها کد یکتا ندارند. به علاوه، استعلام بیمه بدنه نیز با این روش امکان پذیر است

3) وارد کردن کد VIN(کد شنایی خودرو ) و شماره تلفن همراه. کد VIN (Vehicle Identification Number) همان شماره شناسایی خودرو است که اصطلاحا شماره شاسی نیز نامیده می‌شود. این کد 17 رقمی متشکل از اعداد و حروف است که برای شناسایی خودرو ها استفاده می‌گردد. دقت نمایید که شماره تلفن همراه به نام بیمه‌گزار باشد.

4) استعلام سوابق بیمه خودرو ، با ارسال پیامک به شماره 30002621. دقت نمایید که خط ارسال پیامک باید به نام صاحب بیمه‌نامه باشد.

 

با روش‌های مذکور، می‌توانید اطلاعات مهم بیمه‌نامه ای نظیر سابقه خسارت، درصد تخفیف بیمه، مبلغ پرداختی خسارت و موعد انقضای بیمه‌نامه را مشاهده کنید. در سامانه سنهاب بیمه مرکزی، استعلام سوابق بیمه خودرو ، دریافت خسارت هر بیمه‌نامه ای میسر است و بیمه‌گزاران محترم بتوانند با اطمینان خاطر در کوتاه‌ترین زمان، بیمه‌نامه های خود را استعلام نمایند.

Source :bimeh.com &
azki.com
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 100/11/21:: 9:45 صبح     |     () نظر
<      1   2   3   4   5   >>   >