پشیمان ترین مردم هنگام مرگ، دانشمندان بی کردارند . [امام علی علیه السلام]
https://keramatzade.com

 قدرت شخصیت برای انگیزش دیگران

 

چگونه شخصیت قوی داشته باشیم

حتما بخوانید: روانشناسی شخصیت

دو قدرت شخصیتی وجود دارد که شما می توانید آن را توسعه دهید که جذابیت و توانایی شما را برای نفوذ به دیگران افزایش می دهد.


دقیقا همان چیزی را که میخواهید انتخاب کنید

 

چگونه شخصیتی جذاب داشته باشیم

حتما بخوانید: 6 نکته طلایی برای شناختن شخصیت زن ها


 اول از این قدرت، قدرت هدف است. مردان و زنان با جذابیت و مغناطیس شخصی تقریبا همیشه یک دید کلی از افراد جامعه هستند. رهبران فروش ومدیریت بر روی انجام برخی از اهداف عالی متمرکز شده اند. آنها در مورد هر جنبه ای از زندگی خود تصمیم می گیرند. آنها دقیقا می دانند چه چیزی می خواهند و چه چیزی باید انجام دهند تا آن را بدست آورند. آنها کار خود را برنامه ریزی می کنند و کار خود را انجام می دهند.


قدرت شخصیت و تنظیم اهداف روشن برای خودتان

 

چگونه شخصیت مستقل داشته باشیم

حتما بخوانید: ویژگی ها و اختلالات شخصیت های وابسته چیست؟


می توانید شخصیت خود را با تنظیم اهداف روشن برای خودتان، برنامه ریزی کنید و برای رسیدن به آنها و کار کردن در برنامه های خود با نظم و عزم هر روز افزایش دهید. به نظر می رسد کل دنیا برای کسی که دقیقا همان جایی که می رود، کنار می رود.

 به احتمال زیاد افراد دیگر ویژگی های مثبت شما را به شما نشان می دهند. آنها شما را می بینند یا شما را به عنوان یک انسان بهتر و قابل تحسین تر می بینند. و هنگامی که اهداف روشن دارید، مردم خود را جذب می کنید و فرصت هایی را برای ایجاد این اهداف به دست می آورید.


اعتقاد به خودت

 

قدرت شخصیت شناسی

حتما بخوانید: چگونه شخصیت یک دختر را در دوران نامزدی بشناسیم؟


قدرت شخصیت دوم اعتماد به نفس است. مردان و زنان با عید نوروز اعتقاد زیادی به خود و آنچه انجام می دهند، دارند. سطح اعتماد به نفس شما اغلب در شجاعت شما، تمایل شما برای انجام هر کاری که لازم است و برای رسیدن به مقصدی که به آن اعتقاد دارید، نشان داده می شود.


راز جذاب قدرت شخصیت

 

شخصیت شناسی مردها

حتما بخوانید: چگونه شخصیتی اجتماعی داشته باشیم؟


کسانی که اعتماد به نفس و عزت نفس بالا دارند در نگاه مردم افرادی جذاب و قابل قبول هستند.


فرض کنید در حال پیشرفت هستید

 

شخصیت شناسی دیگران

حتما بخوانید: چگونه شخصیت جذاب داشته باشیم


یکی از راه هایی که اعتماد به نفس را نشان می دهید، این است که مردم به طور طبیعی شما را دوست داشته و قبول می کنند و می خواهند با شما تجارت کنند.این رفتار با اعتماد به نفس، به نظر دیگران موجب جذابیت شخصی می شود.


تمرینات اکشن قدرت شخصیت

 

شخصیت شناسی پسران

حتما بخوانید: افزایش عزت نفس با چند روشی که شخصیت شما را می‌سازد


در اینجا دو چیز است که شما می توانید بلافاصله از این ایده ها استفاده کنید

اول، به مقاله فکر کن ..جزئیات و اهداف و برنامه های خود را به طور کامل بنویسید و سپس آنها را به صورت منظم بررسی کنید. آنها را با دیگران بحث کنید. اهداف و برنامه های خود را ارتقا دهید و زمانی که اطلاعات جدیدی را دریافت می کنید آنها را اصلاح کنید. 

 

شخصیت شناسی زنان

حتما بخوانید: خودشیفتگی و نشانه های افراد خودشیفته چیست؟

دوم، سطح اعتماد به نفس خود را به دیگران در تمام طول زمان بیان کنید، حتی اگر شک دارید. همیشه به عنوان یک برنده مثل یک فرد کاملا مطمئن از موفقیت و پیروزی نهایی  صحبت می کند، عمل می کند و مانند یک برنده حرکت می کند.

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 98/2/27:: 11:35 صبح     |     () نظر

چگونه برای ساخت یک فروشگاه آنلاین اقدام کنیم؟ 9 مرحله آسان برای شروع فروش آنلاین

ساخت یک فروشگاه آنلاین یک راه فوق العاده برای پول دراوردن  است. اما دشوار است بدانیم از کجا شروع کنیم.

خبر خوب این است که برای ساخت یک فروشگاه آنلاین، نیازی به پول، زمان یا دانش فنی ندارید.

فروش تجارت الکترونیک در حال حاضر 17.2? از کل خرده فروشی را تشکیل می دهد. واقعا هیچ کاری بهتر از فروشگاه آنلاین وجود ندارد.

با پیروی از مراحل آسان زیر، شما به زودی یک فروشگاه آنلاین کارآمد  را  خواهید داشت.

سیستم عامل های تجارت الکترونیک ساده ترین ، ارزان ترین و سریع ترین راه برای ساخت فروشگاه آنلاین است. سه فروشگاه آنلاین برتر دنیا  Shopify ، Wix و BigCommerce  هستند .

در این راهنمای ما به شما بهترین راه برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین را نشان می دهیم.


سازندگان فروشگاه آنلاین و سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک - تفاوت چیست؟

ما به Shopify، Wix و BigCommerce به عنوان "سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک" و "سازندگان فروشگاه آنلاین" اشاره می کنیم. این اصطلاحات هر دو به معنای یکسان هستند: آنها به سیستم عامل هایی اشاره دارند که به شما در ایجاد یک فروشگاه آنلاین کمک می کند.

 


1.سازنده وب سایت تجارت الکترونیک خود را پیدا کنید

 

 

حتما بخوانید: فروشگاه اینترنتی چیست؟

سازنده تجارت الکترونیک یک نرم افزار آنلاین است که به شما امکان ساخت فروشگاه اینترنتی آنلاین خود را بدون نیاز به مهارت های پیشرفته تکنولوژی، دانش برنامه نویسی و یا چندین صفحه کامپیوتر را می دهد. همه چیز شما نیاز به اتصال به اینترنت و یک ایده کسب و کار بزرگ است!

هنگام شروع یک فروشگاه آنلاین، اولین گام انتخاب سازنده مناسب فروشگاه آنلاین است.

تعداد زیادی از سازندگان فروشگاه آنلاین وجود دارد. برخی از آنها ارزان هستند، برخی گران هستند، برخی معتبر هستند، و برخی ... نیستند.

 

 

در بالا فقط پنج سازنده وب سایت تجارت الکترونیک است که بر اساس تحقیق و آزمایش ما است. تعداد زیادی از سیستم عامل های تجارت الکترونیک وجود دارد، از جمله:

 • Volusion - بهترین برای تجزیه و تحلیل

 • GoDaddy - ساده ترین استفاده

 • 3dcart - خوب، وجود دارد 

 • کارتل بزرگ - تنها سازنده تجارت الکترونیک رایگان است

 


چرا باید از سازندگان فروشگاه آنلاین استفاده کنید؟

روزهایی که در آن شما مجبور بودید به سختی درآمد خود را  به برنامه نویس کامپیوتری بفروشید تا به شما در ایجاد یک فروشگاه آنلاین کمک کند.

در عوض سازنده فروشگاه آنلاین شما:

 •  

ساخت یک فروشگاه آنلاین نیز با استفاده از یک ویرایشگر کد مانند وردپرس و سرویس میزبانی وب مانند BlueHost امکان پذیر است .

نکته جالب این است که ساخت یک فروشگاه در وردپرس نیاز به مهارت بیشتر فنی دارد. شما حتی ممکن است یک توسعه دهنده را استخدام کنید، که بسیار گران می شود.

سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک فوق العاده آسان برای استفاده هستند. بررسی اخیر ما نشان داد که علیرغم شک و تردید اولیه، 83 درصد از شما قادر به استفاده از یک سازنده وب سایت هستند.


کدام سازنده وب سایت تجارت الکترونیک باید انتخاب کنید؟

 

 

حتما بخوانید: 10 فروشگاه اینترنتی برتر ایران در سال 96

ما می دانیم که انتخاب می تواند احساس غرور کند، اما همه اینها به هدف فروشگاه اینترنتی شما بستگی دارد.

پس از بررسی هر سازنده وب سایت تجارت الکترونیک به طور کامل، ما در جای خوبی قرار داریم تا به شما بگویم که سیستم عامل ها نیازهای شما را برآورده می کنند.

 •  

آنها فوق العاده آسان برای استفاده هستند، به شما اجازه سفارشی طراحی وب سایت خود را آزادانه، و شما را قادر به فروش آنلاین می سازد.

نمودار مقایسه ما یک نمای کلی از بهترین سازندگان فروشگاه آنلاین در بازار را ارائه می دهد و یا به عمیق تر شدن به مشخصات هر سازنده، مقاله ما را در بهترین سیستم عامل های تجارت الکترونیک امتحان کنید .

اگر شما واقعا نمی دانید که با سازنده وب سایت تجارت الکترونیک چه کنید، نگران نباشید. ما یک مسابقه کوتاه چهار سوال را با هم قرار دادیم . این به شما کمک می کند تا بهترین سازنده را برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین بزرگنمایی کنید.


تست سازنده وب سایت تجارت الکترونیک

اگر جدی در مورد ساخت یک فروشگاه آنلاین موفق باشید، پس باید قبل از راه اندازی سایت کسب و کار خود، سازنده وب سایت تجارت الکترونیک خود را آزمایش کنید.

بهترین راه برای انجام این کار با یک آزمایش رایگان است .

فقط یک نفر را امتحان نکنید - شما می توانید سازندگان مختلف فروشگاه آنلاین را آزمایش و مقایسه کنید تا  بتوانید بهترین گزینه کسب و کارتان را پیدا کنید.

برای ثبت نام برای یک آزمایش رایگان زیر لینکهای زیر را دنبال کنید:

هنگام کار با سازندگان وب سایت تجارت الکترونیک، از خودتان بپرسید:

 • آیا انتخاب قالب / تم آسان است و تغییرات سفارشی انجام می دهید؟

 • آیا قالب ها برای کسب و کار شما مناسب است؟

 • آیا افزودن محصولات آسان و دسته بندی آنها آسان است؟

 • آیا می توانید ناوبری را ویرایش کنید تا زیر منوها و صفحات جدید را شامل شود؟

شما می خواهید یک پلتفرم پیدا کنید که نه تنها آسان برای استفاده است، بلکه همه چیز را که نیاز دارید ارائه می دهد. هنگامی که تصمیم گرفتید که چه چیزی نیاز دارید، زمان زیادی را صرف نگاه کردن به جدول مقایسه کنید تا سازنده ای را پیدا کنید که تمام جعبه های شما را ارایه می دهد.

کدام سازنده پیدا کنید که از طبیعی ترین استفاده است و بهترین گزینه برای نوع فروشگاهی است که می خواهید ایجاد کنید. چند نفر را برای یک درایو تست کنید و ببینید کدام بهترین است.

 BigCommerce رایگان به مدت 15 روز


به دنبال ساخت یک وب سایت بدون فروشگاه آنلاین؟

این راهنما بر روی ایجاد فروشگاه آنلاین تمرکز دارد . مراحل مربوط به تجارت الکترونیک است. 

 

در اینجا یک نگاه سریع به قیمت های اولیه پنج سازنده فروشگاه آنلاین:


اگر شما اولین فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی می کنید، Basic Shopify ، Wix eCommerce و BigCommerce Standard به راحتی به شما قدرت شلیک را می دهد.

هنگام یادگیری نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین، یک قاعده کلی این است: محصولات و درآمد بیشتر شما، به طرح بهتر شما نیاز دارید.


چگونه محصولات برای فروش برنامه ریزی می کنید؟

 

 

حتما بخوانید: افزایش فروش آنلاین

 

اگر قبلا نام دامنه خود دارید، نگران نباشید شما می توانید نام را به سازنده فروشگاه آنلاین خود انتقال دهید و توافق را با ارائه دهنده اصلی خود لغو کنید.

یا اگر می خواهید با ارائه دهنده دامنه خود باقی بمانید، می توانید دامنه خود را به صفحه سازنده خود پیوند دهید. برای انجام این کار، با ارائه دهنده دامنه فعلی خود تماس بگیرید.


4.قالب تجارت الکترونیک خود را انتخاب کنید

 

با قالب (گاهی اوقات به عنوان تم نامیده می شود)، شما می توانید سایت خود را نگاه خوب بدون یک کارشناس طراحی ببینید.

انتخاب تم ها در Shopify و BigCommerce آسان است. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که قالب را از بازار سازنده خود انتخاب کنید.

 

Shopify دارای طیف وسیعی از قالب های خیره کننده و خیره کننده برای طراحی وب سایت شما می باشد

حتما بخوانید: کسب درآمد اینترنتی

با Wix ، Squarespace و Weebly ، بسیار شبیه است. شما با انتخاب قالب، که به دسته های مختلف تقسیم می شود، شروع می شود. هر دسته از صنایع مختلف را نشان می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید قالب هایی برای وبلاگ ها، سرویس های کسب و کار و فروشگاه های آنلاین داشته باشید.

Squarespace دارای بهترین طرح های کیفیت در بازار است، بنابراین اگر شما واقعا باید محصولات خود را برجسته کنید

 


چه ویژگی هایی دارید که می خواهید فروشگاه آنلاین شما داشته باشد؟

ویژگی ها یک بخش کلیدی برای ساخت یک فروشگاه آنلاین می باشد. از خودتان بپرسید که برای فروشگاه آنلاین شما مهم است: آیا به نقشه ها، گالری ها یا صفحه مربوط به ما نیاز دارید؟ 

در مورد ویژگی های مورد نیاز فروشگاه خود فکر کنید و سپس یک لیست ایجاد کنید.

هنگام جستجو برای یک موضوع در بازار سازنده خود، فیلتر کردن بر اساس ویژگی ها. محدود کردن گزینه ها می تواند به شما کمک کند موضوعی را که به نیازهای شما مناسب است، پیدا کنید.

چه سبک صفحه اصلی می خواهید؟

صفحه اصلی شما اولین چیزی است که مشتریان شما می بینند. این مانند پنجره فروشگاه شماست.

صفحه اصلی شما می تواند یک تصویر ساده، یک نمایش اسلاید یا یک ویدیو باشد. بر اساس اهداف کسب و کار خود تصمیم بگیرید که انتخاب کنید.

به عنوان مثال، فروشگاه هایی که محصولات لوکس را خریداری می کنند، باید تصاویر شیک را در حال صحبت کردن بگذارند. فروشگاه های فروشپیچیده تر ممکن است یک تصویر ساده را با متن بیشتر همراه داشته باشند.


چگونه می خواهید مشتریان خود را به فروشگاه آنلاین خود هدایت کنید؟

 

 

حتما بخوانید: 25 ایده تبلیغات برای فروش بیشتر

 

با استفاده از یک پلت فرم تجارت الکترونیک، می توانید یک فروشگاه آنلاین با یک نوار ناوبری به وضوح ارائه شده طراحی کنید. 


چیدن تم در Shopify، Wix و BigCommerce

 از Shopify تم ها راانتخاب کنید

 از تم Wix را انتخاب کنید


 

اکثر سازندگان فروشگاه آنلاین نیز به شما اجازه می دهند برنامه هایی جاسازی کنید. اینها در بازار نرم افزار یافت می شوند و می توانند مورد استفاده برای پوشش هر ویژگی ای قرار بگیرند که ممکن است این پلتفرم از قبل ساخته نشده باشد.


آیا می خواهید یک نمونه از فروشگاه تم تجارت الکترونیک خوب در عمل ببینید؟

 

این فروشگاه آنلاین با استفاده از WIX ADI (هوش مصنوعی طراحی) در چند دقیقه ساخته شده است. در اینجا می توانید ببینید که چقدر آسان است که قالب را ویرایش و سفارشی کنید - به سادگی تصاویر، متن، فیلم ها را اضافه کنید یا طرح رنگ را با توجه به نام تجاری و طراحی خود تغییر دهید:

 

قالب های عالی موجود از سیستم عامل های تجارت الکترونیک بالا ایجاد یک فروشگاه آنلاین شیک آسان ... و سرگرم کننده!

حتما بخوانید: 9 روش موثر برای تبلیغات آنلاین یا تبلیغات اینترنتی

حالا شما یک فروشگاه آنلاین شیک ایجاد کرده اید با استفاده از یک قالب، شما باید محصولات خود را اضافه کنید.

ZeroGravity.com یک فروشگاه آنلاین ساخته شده با استفاده از Shopify است و صفحات محصول خود را برای مطابقت با محصولات منحصر به فرد طراحی کرده است

با استفاده از سازنده فروشگاه آنلاین را در ارزان ترین قیمت های خود می دهند، اما سایر سازنده های وب سایت تجارت الکترونیک ممکن است شما را در برنامه های پایین تر محدود کند.

      

 

در اینجا چند نکته برای یادگیری نحوه ایجاد یک فروشگاه آنلاین  می باشد.

 •  


افزودن محصولات به سازنده فروشگاه شما:

چگونه برای اضافه کردن محصولات در Shopify

چگونه محصولات خود را در Wix اضافه کنید


 

 


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 98/2/27:: 11:26 صبح     |     () نظر

تفاوت بیمه‌ شخص ثالث و بدنه

بیمه های اتومبیل شامل بیمه بدنه اتومبیل، بیمه نامه حوادث راننده و بیمه شخص ثالث است که خسارات وارده به اشخاص ثالث از بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود.

در بیمه‌ بدنه، خسارت وارده به اتومبیل فرد خاطی و مقصر پرداخت می‌شود و تفاوت آن با بیمه شخص ثالث از این جهت است.

جهاندیده با تاکید بر اینکه بیمه شخص ثالث برای رانندگان اجباری است، ادامه داد: بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است اما اگر بدنه و فنی اتومبیل راننده مقصر در سوانح دچار خسارت شود هم با این بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد.

خسارت‌های احتمالی دیگر هم همانند سرقت کلی ماشین و یا سرقت بخشی از لوازم اتومبیل مانند رنگ، لاستیک، درب خورو و… که قابل جدا شدن هستند هم شامل بیمه بدنه می‌شوند.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه نوین اظهار کرد: در بیمه بدنه زمانی که راننده مقصر نیست اما بیمه شخص ثالث طرف مقابل خسارت را به طور کامل جبران نمی‌کند هم می‌توان از آن استفاده کرد. به طور مثال در تصادفی که راننده مقصر نیست اما خسارتی به میزان 15 میلیون تومان به اتومبیل آن وارد می‌شود و از سویی بیمه شخص ثالث راننده مقصر هم تنها به میزان 7 میلیون تومان خسارت را جبران می‌کند، می‌توان تا سقف 7 میلیون تومان از بیمه شخص ثالث راننده مقصر و باقی از بیمه‌نامه بدنه راننده دیگر استفاده کرد.

در این صورت شرکت بیمه حق بازیافت و حق جانشینی دارد که مبلغ پرداختی در این گونه سوانح را می‌تواند از راننده مقصر دریافت کند.

25 درصد بیمه‌نامه‌های شرکت بیمه نوین مربوط به بیمه شخص ثالث و چیزی در حدود 6 تا 7 درصد مربوط به بیمه بدنه است که به طور کلی مجموعا 31 درصد پرتفوی بیمه‌نامه‌های نوین مربوط به بیمه‌های اتومبیل از قبیل، شخص ثالث، بدنه، آتش‌سوزی و … است.

همه اطلاعات ضروری درباره بیمه‌ شخص ثالث

بر اساس این گزارش بیمه‌های شخص ثالث برای جبران خسارت های مالی و بدنی وارد بر اشخاص ثالث تا سقف تعهدات مندرج در بیمه‌نامه در تعهد بیمه‌گر است و حوادثی از قبیل تصادف، سقوط، واژگونی، انفجار و آتش‌سوزی را شامل می‌شود.

در بیمه‌ شخص ثالث خسارت مالی شامل زیان هایی است که به سبب حوادث مشمول بیمه به اشخاص ثالث وارد می‌شود و خسارت بدنی شامل هر نوع دیه ناشی از صدمه، شکستگی، نقص عضو یا دیه فوت اشخاص ثالث به سبب حوادث تحت پوشش است.

در بیمه‌های شخص ثالث اگر خسارتی از محل بیمه نامه در مدت زمان بیمه پرداخت نشود، بیمه‌گر از سال دوم مشمول 15 درصد تخفیف، 3 سال عدم خسارت شامل 20 درصد تخفیف، 4 سال عدم خسارت شامل 30 درصد تخفیف، 5 سال عدم خسارت شامل 40 درصد تخفیف، 6 سال عدم خسارت شامل 50 درصد تخفیف، 7 سال عدم خسارت شامل 60 درصد تخفیف و 8 سال عدم خسارت شامل 70 درصد تخفیف در حق بیمه خواهد شد.

کم و کیف بیمه بدنه

اما در بیمه بدنه، خسارت وارده به اتومبیل مورد بیمه جبران می‌شود، خسارت‌های تحت پوشش شامل موارد زیر است:

-خسارت ناشی از برخورد خودرو به یک جسم ثابت یا متحرک،برخورد اجسام دیگر به آن، واژگونی، سقوط، خسارت وارده در حین حرکت اجزا یا محمولات مورد بیمه

-خسارتی که در اثر آتش سوزی، انفجار و یا صاعقه به خودرو وارد شود.

– درصورتی که موضوع بیمه(اتومبیل) دزدیده شود و یا در اثر عمل دزدی و یا شروع به دزدی به وسیله نقلیه خسارت وارد شود.

بیمه‌ بدنه خطرات اضافی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد که بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، تمام یا تعدادی از خطرهای مشروحه به بیمه نامه اصلی خود اضافه کند. این موارد شامل سرقت درجای قطعات و لوازم خودرو، هزینه ایاب ذهاب در دوره تعمیرات، شکست شیشه به تنهایی، تاثیر مواد شیمیایی، رنگ و اسید، خطرات حوادث طبیعی ( سیل، زلزله و …)، حذف ماده 10 قانون بیمه (نوسان قیمت ها تا 25% در خسارات جزئی)، افت قیمت خودرو بر اثر حادثه و افزایش قیمت خودرو است.

هرگاه بیمه‌گذار در طول یک ‌سال مدت اعتبار بیمه‌نامه خسارتی از محل بیمه نامه دریافت نکند، به هنگام تجدید بیمه نامه، تخفیف عدم خسارت برای سال‌های بعد را در حق بیمه خود دریافت می‌کند که در یک سال عدم خسارت شامل 30 درصد، 2 سال عدم خسارت شامل 45 درصد تخفیف، 3 سال عدم خسارت شامل 55 درصد تخفیف، 4 سال عدم خسارت شامل 65 درصد تخفیف و 5 سال عدم خسارت و بیش‌تر شامل 75 درصد تخفیف خواهد بود.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 98/2/1:: 12:32 عصر     |     () نظر

چرا من باید بیمه عمر داشته باشم

 • شما به بیمه عمر نیاز دارید تا بتوانید با آرامش خاطر زندگی کنید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید چون تامین آتیه خانواده را به عهده دارید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر نگران دوران از کارافتادگی خود هستید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید چون در برابر خانواده خود احساس دین دارید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر مایل هستید بازنشستگی رویایی را داشته باشید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر راحتی و آسایش خانواده تان برایتان اهمیت دارد .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید چون برای آینده فرزندانتان می بایست پس اندازی داشته باشید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا که می بایست هزینه های تحصیل فرزندانتان را پرداخت نمایید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر می خواهید فرزندانتان بدون هیچ دغدغه ای به تحصیل بپردازند .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر احساس می کنید نیاز به بیمه ای مکمل برای بیمه های درمانی خود دارید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر فکر می کنید نمی توانید خودتان پس اندازی را برای آینده تان کنار بگذارید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید اگر می خواهید حقوق مستمری مناسبی را برای دوران بازنشستگی خود کنار بگذارید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید زیرا با پرداخت مبالغی جزئی می توانید سرمایه گذاری قابل توجه و بدون ریسکی را انجام دهید .
 • شما به بیمه عمر نیاز دارید چون آینده فرزندانتان در دستان شماست که می توانید با خرید این بیمه نامه آینده ای روشن را به آنها هدیه دهید .

سود بالا

یکی از امتیاز‌های خرید یک بیمه عمر و تامین آتیه که باعث می‌شود به عنوان یک سپرده‌گذاری در نظر گرفته شود. تعلق گرفتن سود به پولی است که بابت بیمه‌نامه صرف می‌شود. در اصل شما هر چقدر حق بیمه می‌پردازید شبیه آن است که پول‌تان را در یک سپرده بلند‌مدت در بانک ها سرمایه‌گذاری کنید، با چند تفاوت. برای خرید بیمه عمر تعیین رقم دست شماست. در حالی که برای سپرده‌گذاری در بانک باید یک حداقل پول را به صورت یکجا در اختیار بانک قرار دهید.

قبلا سود پرداختی در خرید بیمه‌ زندگی 15 درصد بود و چند سال هم تغییر پیدا نکرده بود اما با اصلاح قانون مربوطه این سود به 18 درصد رسید و قرار است هر سال هم همراه با نرخ تورم اضافه شود. البته اگر حق بیمه را به صورت مشارکتی پرداخت کنید می‌توانید این میزان سود را به 26 درصد هم برسانید.

بر اساس اجازه‌ای که بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه داده آنها می‌توانند با اجرای طرح مشارکتی به خریدار بیمه این امکان را بدهند که بین 20 تا 26 درصد به صورت سالانه از محل خرید بیمه سود کسب کند. بیمه‌گذار می‌تواند حق بیمه را به صورت سالانه یا ماهانه پرداخت کند. هر زمان که حق بیمه به حق بیمه‌های پرداختی اضافه شود بلافاصله سود پرداختی هم افزایش می‌یابد.

پشتوانه‌ای برای دوران از کار‌افتادگی

هر کسی ممکن است زودتر از زمانی که انتظارش را داشت توان کار کردن را از دست بدهد. برای اینکه در این دوران هر روز منتظر مرگ نباشید و بتوانید بهتر از باقی‌مانده زندگی‌تان استفاده کنید داشتن یک بیمه‌نامه عمر ضروری است. بیمه‌های معمول و مستمری‌های عایدی از آنها برای این دوران کافی نیست. یکی از مزیت‌های بیمه عمر و زندگی پوشش احتیاجات این دوران است. این موضوع از ناشناخته‌های مربوط به این بیمه‌نامه است. یک تصور غلط در جامعه وجود دارد مبنی بر اینکه بیمه عمر و زندگی هیچ تعهدی قبل ار مرگ بیمه‌گذار بر عهده ندارد. کسانی که این بیمه نامه را داشته باشند، در زمان از کار افتادگی می‌توانند از مستمر‌ی و خدمات درمانی این بیمه‌نامه استفاده کنند.
در مفاد این بیمه‌نامه قید شده فرد در هر سنی و پس از پرداخت هر مقدار حق بیمه اگر با تایید پزشکان از کار‌افتاده شده باشد شرکت بیمه تمام خدمات را بدون دریافت بقیه حق بیمه به او ارائه خواهد کرد. این بیمه عمر پس از فوت بیمه‌گذار هم معتبر و وارث‌ها هم از مفاد قرار‌داد بهره‌مند می‌شوند.

پرداخت تسهیلات با سود پایین

در حال حاضر هیچ کدام از بانک‌های کشور میزان سپرده‌ها را در پرداخت تسهیلات به مشتریان‌شان در نظر نمی‌گیرند. یعنی هیچ بانکی به خاطر اینکه کسی در آن بانک سپرده‌گذاری کرده حق ندارد امتیاز خاصی در زمینه پرداخت تسهیلات برای او در نظر بگیرد اما یکی از مشوق‌های شرکت‌‌های بیمه در فروش بیمه عمر و زندگی پرداخت تسهیلات ارزان است. این اجازه از طرف بیمه مرکزی به همه شرکت‌ها داده شده است بعد از پرداخت حداقل 50 درصد از کل حق بیمه به میزان 90 درصد از حق بیمه‌های پرداختی با نرخ سود 5 تا 9 درصد به آنها تسهیلات بدهند.
باز‌پرداخت این تسهیلات می‌تواند ماهانه یا سالانه باشد. اگر کسانی به تسهیلات نیاز داشته باشند این امکان را دارند که همه حق بیمه را یکجا پرداخت کنند و وام بیشتری بگیرند. پس از باز‌پرداخت وام هم یک سال صبر کنند، می‌توانند دوباره درخواست دریافت تسهیلات را ارائه کنند و باز هم تسهیلات با نرخ سود پایین در‌یافت کنند. البته اولویت با کسانی خواهد بود که وام نگرفته‌اند. اما تمام کسانی که بالای 50 درصد حق بیمه را پرداخت کرده باشند به صورت یکسان و بدون توجه به اینکه چه کسی چه مقدار حق بیمه داده یا از کی بیمه‌نامه را خریده از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.

اطمینان از پرداخت بدهی‌ها پس از فوت

خیلی از بیماران نگران پرداخت بدهی‌هایی هستند که در دوره بیماری روی دست‌شان مانده و می‌ترسند که وارثان‌شان از عهده آن بر نیایند. کسانی که بیمه عمر دارند خیال‌شان از این بابت راحت است.
بر اساس مفاد قرار‌داد در خرید بیمه‌نامه عمر ، شرکت بیمه موظف است علاوه بر جبران بدهی‌هایی که به خاطر مخارج درمان روی دست او مانده بوده حتی مخارج کفن و دفن را هم به طور کامل بپردازد تا فشاری به خانواده او در آن شرایط وارد نشود. این بخش به کسانی که ارثی برای به جا گذاشتن ندارند کمک می‌کند علاوه بر راحت شدن خیال‌شان از مخارج مراسم عزا‌داری و .. با خرید بیمه عمر برای بازماندگان یک ارثیه خوب هم تا رسیدن‌شان به استقلال مالی به جا بگذارند.

اطمینان از تامین مالی اعضای خانواده پس از فوت

یکی از دغدغه‌های مهم هر نان‌آور خانواده‌ای تامین نیاز‌های مالی اعضای خانواده‌اش است. کسانی که مشاغل سخت دارند و در معرض تهدید جانی هستند همیشه نگران این هستند که بعد از فوت‌شان این امکان وجود دارد افرادی که به درآمدشان متکی بوده‌اند، با مشکل مالی مواجه شوند. برای اینکه خیلی فکرتان به این موضوع مشغول نباشد و بتوانید سر کار هم حواس‌تان را بیشتر جمع کنید پیشنهاد می‌کنیم یک بیمه عمر و زندگی بخرید. بیمه عمر با پرداخت مستمری به افرادی که نام آنها در قرارداد ذکر شده ، موجب آسودگی خاطرتان خواهد شد.

به طور مثال زوج‌های جوانی که فرزندان کوچکی دارند و یا فرزندانی که والدین از کار افتاده دارند، شامل این بند می‌شوند.حتی اگر کسی پدر و مادر پیری داشته باشد می‌تواند با پرداخت حق بیمه ناچیز اضافی آنها را هم در لیست قرار دهد. پس از فوت بیمه‌گذار در هر سنی و در هر مرحله‌ای از بیمه‌نامه همسر او تا آخر عمر از مستمری برخوردار است و فرزندان پسر هم تا سن 18 سالگی و فرزندان دختر هم تا زمانی که ازدواج نکرده باشند از این مستمری استفاده خواهند کرد.

یک پس‌انداز منظم

یکی دیگر از مزایای خرید بیمه عمر نظم دادن به پس‌انداز کردن است. کسانی که تحمل زیادی در پس‌انداز کردن ندارند و هر آن ممکن است همه آنچه را جمع کرده اند به باد دهند به خوبی می‌توانند از این ویژگی بیمه عمر استفاده کنند. بهتر است این را هم بدانید که بر اساس قوانین قضایی تقسیم سرمایه بیمه عمر و مقرری کارمند متوفی تابع مقررات ارث نیست. سرمایه بیمه عمر جزو ماترک نیست و از شمول مقررات ارث خارج است.

بنابر‌این شما یک سرمایه‌گذاری انجام داده‌اید که از محل پس‌اندازهای‌تان به دست آمده و به عنوان یک ارثیه خوب برای وارث‌ها حتی از پرداخت مالیات هم معاف است.ما به این قناعت رسیده‌ایم که خرید بیمه عمر و تامین آتیه یک سرمایه‌گذاری چند بعدی است و به شما هم توصیه می‌کنیم با این دیدگاه نگاه کنید.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 98/2/1:: 12:28 عصر     |     () نظر

آنچه باید درمورد بیمه بدنه خودرو بدانیم

بیمه بدنه خودرو

«بیمه‌گر در چارچوب مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه تعهد می‌کند خسارت‌های وارده به وسیله نقلیه بیمه شده ناشی از حوادث مختلف را مانند سرقت، آتش‌سوزی، نفجار، تصادف، سقوط، واژگونی و به‌طور کلی برخورد اتومبیل به هر جسم ثابت یا متحرک یا برخورد جسم دیگری با اتومبیل بیمه شده جبران کند.»


استثناء بیمه نامه بدنه خودرو

این تعریف کلی بیمه بدنه خودرو است؛ اما شرکت‌های بیمه مواردی چون : خسارت اتومبیل به علت جنگ، شورش، اعتصاب یا تهاجم – خسارت مستقیم و غیرمستقیم اتومبیل به علت انفجار – خسارت عمدی بیمه‌گذار، ذی‌نفع یا راننده به اتومبیل – خسارت اتومبیل حین گریز از تعقیب مقامات انتظامی، مگر اینکه گریزنده، متصرف غیرقانونی اتومبیل باشد – خسارت اتومبیل را در حادثه‌ای که طبق گزارش مقامات ذی‌صلاح، به علت مصرف مشروبات الکلی و استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان توسط راننده پدید آمده باشد بیمه نمی‌کنند.


دو عامل تعیین‌کننده حق بیمه بدنه خودرو

در عین حال دو عامل تعیین‌کننده حق بیمه در «بیمه بدنه خودرو » عبارت‌اند از: «ارزش اتومبیل» و «نرخ حق بیمه». ارزش اتومبیل را خریدار بیمه اعلام می‌کند و نرخ حق بیمه انواع اتومبیل در «آیین‌نامه تعرفه بیمه بدنه اتومبیل» تعیین شده است. پس از آزادسازی و حذف این تعرفه، بیمه‌گران براساس نرخ‌های مقایسه‌ای آن را تعیین می‌کنند. هرچند انگیزه اصلی بیمه گذاران از خرید بیمه بدنه اتومبیل، جبران خسارات است، اما دارندگان اتومبیل باید بدانند بیمه‌نامه بدنه باید متناسب با ارزش آن باشد و با توجه به افزایش قیمت خودرو در بازار نسبت به افزایش سرمایه بیمه شده اقدام کنند، زیرا یک اصل بیمه‌ای متذکر می‌شود: «اگر ارزش بیمه شده اتومبیل کمتر از ارزش واقعی آن در روز وقوع حادثه باشد، خسارت وارده برمبنای نسبت این دو ارزش به یکدیگر یا بر مبنای «قاعده نسبی مبلغ بیمه» محاسبه و پرداخت می‌شود. برای مثال، فرض کنید که هنگام وقوع خسارت، ارزش واقعی اتومبیل در بازار50 میلیون تومان باشد و این اتومبیل به ارزش 30 میلیون تومان بیمه شده باشد، اگر خسارت وارد شده، پس از کم کردن سهم بیمه‌گذار از خسارت (فرانشیز)، 10میلیون تومان تعیین شود، خسارت قابل پرداخت به روش زیر محاسبه می‌شود: 10 (خسارت تعیین شده) 30 (ارزش بیمه‌شده اتومبیل)، 50 (ارزش واقعی اتومبیل) قیمت قطعات بارها اتفاق افتاده که بیمه‌گذاران از نحوه محاسبه قطعات اضافی روی خودرو و میزان خسارت پرداختی ناراضی بوده‌اند. این موارد بیشتر شامل سیستم‌های صوتی و تایر خودرو می‌شود که بیمه‌گر بسیار کمتر از ارزش واقعی آن می‌پردازد. البته دلیل آن این است که حق بیمه براساس نرخ واقعی خودرو و ارزش قطعات آن پرداخت نشده و سقف تعهد بیمه‌گر محدود است. برای جبران خسارت قطعات طبق ارزش واقعی آنان باید در زمان پرداخت حق بیمه این موضوع را در نظر گرفت. همچنین این خسارت برای یک بار پرداخت می‌شود و بیمه‌گذار موظف است پس از دریافت خسارت خرید قطعه زیان‌دیده، به بیمه‌گر مراجعه و مازاد حق بیمه را برای خسارت بعدی پرداخت کند.


تخفیف بیمه بدنه خودرو

یکی از مزایای بیمه بدنه در مقایسه با دیگر انواع بیمه اموال این است که در موارد بیشتری امکان تخفیف در حق بیمه وجود دارد. برای مثال، یکی از این موارد تخفیف به خاطر نداشتن خسارت است. این تخفیف برای سال اول 25، سال دوم 35، سال سوم 45 و سال چهارم به بعد 60 درصد است. درعین حال فرانشیز یا سهم بیمه‌گذار در جبران خسارت برای بار اول 10، بار دوم 20 و بار سوم 30 درصد است که در تصادف چهارم، بیمه‌نامه باطل خواهد شد.


انتقال بیمه‌ بدنه خودرو

«آیا بیمه‌ بدنه خودرو قابلیت انتقال دارد؟» این پرسش بسیاری از دارندگان خودرو است، به ویژه افرادی که با احتیاط بیشتری رانندگی می‌کنند، زیرا بیمه بدنه براساس نحوه رانندگی دارنده خودرو صادر می‌شود و قابلیت انتقال به راننده دیگر را ندارد. در واقع فروشنده خودرو می‌تواند بیمه‌ بدنه خودرو خود را با تمامی تخفیفاتی که دارد به خودرو تازه‌ای که می‌خرد، منتقل کند و خریدار جدید خودرو فروخته‌ شده باید بیمه‌ بدنه خودرو را از اول برای خود خریداری کند. همچنین اگر بیمه‌گذار پس از فروش اتومبیل خود مایل به انتقال بیمه‌نامه بدنه آن به اتومبیل جدید باشد، در این صورت، شرکت بیمه پس از کم کردن حق بیمه بدنه اتومبیل اول بابت مدت بیمه منقضی شده، مبلغ باقیمانده را از حق بیمه محاسبه شده برای اتومبیل دوم کسر خواهد کرد. در حالت دیگر اگر او خواستار فسخ بیمه‌ بدنه اتومبیل اول شود، مبلغ باقیمانده بابت بقیه مدت در بیمه‌نامه را دریافت می‌کند. در این حالت، شرکت بیمه حق بیمه بابت مدت بیمه منقضی شده را با نرخ حق بیمه در بیمه کوتاه‌مدت محاسبه خواهد کرد. توجه داشته باشید که این نقل و انتقال باید ظرف 24 ساعت پس از فروش خودرو صورت گیرد. این درحالی است که نوع استفاده اتومبیل برتعیین حق بیمه بدنه تاثیر دارد، به طوری که اتومبیل سواری کرایه و تاکسی تا میزان 150 درصد و اتومبیل مخصوص آژانس، آموزش رانندگی و کرایه خطی به میزان 100درصد بیش از اتومبیل سواری مشابه که استفاده شخصی دارد، حق بیمه می‌پردازند.


نکته آخر بیمه بدنه خودرو

در پی توافق پلیس راهنمایی و رانندگی و بیمه مرکزی، سقف پرداخت خسارت تصادفات بدون کروکی در بیمه شخص ثالث به بیش از 3 میلیون تومان رسیده است، اما این سقف در بیمه بدنه حدود یک سوم این میزان است. بنابراین مقصر حادثه پس از پرداخت خسارت به شخص زیان‌دیده، نمی‌تواند بدون کروکی تا کل خسارت وارده به اتومبیل خود اقدام کند و می‌بایست کروکی داشته باشد. این موضوعی است که بسیاری از افراد نمی‌دانند و پس از مراجعه به بیمه‌گر خود، متوجه می‌شوند. هرچند تصمیم پرداخت خسارت بدون کروکی به منظور تسهیل کارها و جلوگیری از ایجاد ترافیک گرفته شد، اما دارندگانبیمه بدنه خودرو بدون کروکی تصادف نمی‌توانند تا سقف تعهد بیمه‌نامه خود از شرکت بیمه خسارت بگیرند. بگو مگو‌های بیمه‌ای با تمام این احوال، بسیار پیش می‌آید که مراجعان به واحدهای پرداخت خسارت و کارشناسان بیمه است وارد مجادله‌هایی شده‌اند که بیشتر آنها ناشی از کم‌اطلاعی از قوانین است. به این یک مورد توجه کنید؛ این مورد در یک نمایندگی بیمه دیده شده و خبرنگار دنیای‌اقتصاد در مورد آن می‌نویسد: خانمی به کارشناس می‌گوید: چرا به ماشین من خسارت کامل تعلق نمی‌گیرد؟ بیمه‌نامه این ماشین کامل است و شما موظف هستید هر چه زودتر کل خسارت را پرداخت کنید. کارشناس پاسخ می‌دهد: ماشین شما وقتی تصادف کرده، شخص دیگری راننده آن بوده و طبق مقررات، شما نمی‌توانید از کل خسارت کارشناسی شده استفاده کنید. خانم می‌گوید: چرا؟ راننده پسر من بوده و حق داشتم ماشینم را در اختیار فرزندم قرار بدهم، شما هم باید خسارت را پرداخت کنید. کارشناس پاسخی نمی‌دهد.

خبرنگار دنیای‌اقتصاد از خانمی که با کارشناس بیمه به بگومگو پرداخته و حالا هم عصبانی است، جریان را می‌پرسد. او پاسخ می‌دهد: پول خرید بیمه‌نامه را از هر جایی که باشد جور می‌کنیم، اما موقع خسارت گرفتن باید التماس کنیم. او ادامه می‌دهد: پسرم تازه گواهینامه گرفته و روز گذشته از من خواست تا خودرو را در اختیارش بگذارم، رفت بیرون و بعد از چند ساعت تماس گرفت که تصادف کرده، وقتی خیالم راحت شد تلفات جانی در میان نیست، گفتم نگران نباش ماشین بیمه‌نامه دارد، اما امروز که مراجعه کردیم، شرکت از پرداخت کل خسارت طفره می‌رود و می‌گوید باید 10‌درصد کسر شود.

خبرنگار دنیای‌اقتصاد از او می‌پرسد: آیا شما مواردی را که پشت بیمه بدنه خودرو آمده است مطالعه کرده‌اید؟ می‌دانید اگر چند نفر از یک خودرو استفاده کنند، باید به ازای هر نفر اضافه مبلغ 10‌ درصد حق بیمه بیشتر پرداخت کنند وگرنه در زمان پرداخت خسارت 10‌ درصد از مبلغ کسر می‌شود؟ او پاسخ می‌دهد که اصلا فرصت نکردم بیمه‌ نامه را مطالعه کنم، پس چاره‌ای نیست باید نظر کارشناس را قبول کنم.

بیمه‌گذار دیگری به کارشناس بیمه می‌گوید: ماشین من این همه خسارت دیده، چرا فقط 400 هزار تومان خسارت تعیین کردی؟ من با این پول می‌تونم ماشین را تعمیر کنم؟ کارشناس بیمه پاسخ می‌دهد: اگر فکر می‌کنید چنین چیزی امکان ندارد، خودرو را تحویل دهید، ما خودمان درست می‌کنیم و سالم به شما تحویل می‌دهیم. بیمه‌گذار قبول نمی‌کند و خواهان افزایش میزان خسارت است. کارشناس می‌گوید: ماشین شما خسارت دیده و از نظر من 400هزار تومان بیشتر هزینه ندارد. بیمه‌گذار معتقد است که طبق گفته تعمیرکار، خودرو 700 هزار تومان خرج دارد. اما کارشناس می‌گوید: اگر من کارشناسم، یقین دارم که 400 هزار تومان بیشتر هزینه ندارد.

یک آقای جوان دیگر به کارشناس بیمه با دلخوری می‌گوید: ضبط ماشین من CD می‌خورد، گران بود، همه چیز هم که کامل است، گزارش کلانتری هم که هست، چرا پولش را نمی‌دهید؟

کارشناس بیمه می‌گوید: قبول دارم که شما خسارت دیده‌اید و ضبط هم گران بوده، اما بیمه بدنه ماشین‌ شما پوشش سرقت در جا را ندارد؛ در صورتی که شما حق بیمه این ریسک را نپرداخته‌اید، نمی‌توانیم خسارت به شما بدهیم. از مراجعه کننده دیگری در کنار یک سمند تصادفی ایستاده بود و با تاسف به آن نگاه می‌کرد، دلیل ناراحتی‌اش را می‌پرسم. می‌گوید که یک ماه است این خودرو را خریده، تصادف کرده و وقتی برای گرفتن خسارت آمده می‌گویند نمی‌تواند از بیمه‌نامه بدنه استفاده کند. چون بیمه بدنه قابل انتقال به غیر نیست، کارشناس می‌گوید بعد از اینکه خودرو خریده شده، باید برای بیمه بدنه آن اقدام می‌شد. دو مشتری دیگر معترض‌اند که چرا وقتی می‌گویند بدون کروکی می‌توانید خسارت بگیرید این اتفاق نمی‌افتد؟ پلیس صحنه تصادف را به هم می‌زند و می‌گوید بروید خسارت بگیرید از بیمه. اینجا هم می‌آییم می‌گویند که کل خسارت را نمی‌توانند پرداخت کنند. از کارشناس دلیلش را می‌پرسم. کارشناس می‌گوید: سقف خسارت بدون کروکی در بیمه بدنه محدود است؛ خسارت این آقا هم نزدیک دو میلیون تومان است و ما نمی‌توانیم کل آن را بپردازیم. بیشتر بگو مگوهایی از این دست به دلیل اطلاعات ناکافی از بیمه‌ نامه‌ها رخ می‌دهد و به جز موارد خاص با توضیح کوتاهی حل می‌شود، البته اینکه چرا این توضیح روز خرید بیمه‌نامه داده نمی‌شود، راهکاری می‌خواهد که باید شرکت‌های بیمه آن را پیدا کنند.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط احمدرضا کرامت 98/2/1:: 12:24 عصر     |     () نظر
   1   2      >